<< WRÓĆ

Strona główna > Rynki

Rynki

Podłoża do druku i możliwe do wykonania aplikacje.
.  .  .

Podłoża, których używają posiadacze ploterów NANOO można podzielić na kilka podstawowych grup:

Papiery, tektury i inne podłoża stosowane w druku
offsetowym i fleksograficznym

.  .  .

Nanotechnologia opracowana przez NANOO pozwala na efektywne zadrukowywanie w zasadzie wszystkich podłoży używanych w druku offsetowym. Doskonale sprawdza się przy zadruku papierów powlekanych, kartonów i tektur. Użytkownik otrzymuje wydruk bardzo podobny do wykonanego na maszynie offsetowej. Druk jest idealnie płaski, zachowuje strukturę podłoża na papierach błyszczących jest błyszczący, na matowych matowy. Jeżeli podłoże posiada jakiś wzór czy strukturę powierzchni jest ona po druku w pełni zachowana. Zadruk zachowuje się tak jak druk wykonywany na offsecie. Wydruk można ciąć, giąć, falcować, bigować i poddawać innym procesom introligatorskim. Druki można uszlachetniać przez kaszerowanie, laminowanie laminatami płynnymi, lakierowanie lakierami dyspersyjnymi i UV, złocenie i metalizowanie foliami.
Wydruk od razu po wyjściu z drukarki jest suchy i gotowy do dalszej obróbki.
Nanodrukarka prócz papieru pozwala na na zadruk np. tkanin, skór i innych materiałów introligatorskich a także tworzyw sztucznych, które mogą uatrakcyjnić produkt poligraficzny.
Druki wykonane na ploterze NANOO w każdym trybie pracy są zgodne kolorystycznie ze standardem ISO-12647 co pozwala na drukowanie na ploterze odbitek próbnych na papierze nakładowym lub wykonywanie dodruku gdy część nakładu ulegnie uszkodzeniu (np. w procesie introligatorskim).
Typowe produkty:
-> akcydensy – w szczególności wymagające druku w dużym formacie, plakaty, postery
-> opakowania – jednostkowe lub niskoseryjne na papierze, tekturze, tekturze falistej, tworzywach sztucznych
-> próbne wydruki na papierze nakładowym
-> standy reklamowe i inne produkty POS
-> nadruki persoanlizujące gotowe produkty poligraficzne np. książki lub kalendarze

Szkło i ceramika

.  .  .

Technologia nanodruku jest doskonałym rozwiązaniem do druku na szkle i ceramice. Cyfrowy druk na szkle nie jest zadaniem prostym i nawet przemysłowe, bardzo kosztowne urządzenia drukujące firm konkurencyjnych nie są w stanie osiągać prędkości druku większych niż 20-30m.kw/godz bez pogorszenia jakości wydruku.
Plotery NANOO drukują szkło z doskonalą jakością z prędkościami 15-25m.kw/godz.
Druk w technologii nano nie wymaga używania primera. Odpada więc jeden z kłopotliwych i czasochłonnych procesów technologicznych. NANOO zaleca jedynie przetarcie przed drukiem zadrukowywanej powierzchni specjalnym zmywaczem dostarczanym w formie płynu lub wilgotnych ściereczek.
Powierzchnia szkła zadrukowywana jest ekstremalnie cienką warstwą, która po wyschnięciu ma bardzo wysoką adhezję. Wydruk pozwala na zabezpieczenie przez zalakierowanie niemal dowolnym lakierem do szkła. Zadrukowana i zabezpieczona lakierem warstwa druku ma unikalne właściwości. Tak zadrukowane szkło można po druku ciąć, wiercić szlifować krawędzie. Dodatkowo zabezpieczona lakierem warstwa druku jest odporna na wodę, chemię czyszczącą, kleje i silikony.
 
Zadrukowane atramentem nano szkło czy ceramikę możemy poddawać operacjom laminowania oraz szkliwienia w temperaturach przekraczających 250st.C.
Plotery NANOO bez problemu drukują na lustrach i innych powierzchniach silnie błyszczących.

Typowe produkty:
-> szklane i ceramiczne elementy wyposażenia wnętrz, szklane elementy architektoniczne
-> obrazy na szkle
-> witraże
-> lustra zdobione nadrukiem
-> szklane i ceramiczne elementy biżuterii
-> półprodukty do innych technologii szklarskich (np. do produkcji szkła laminowanego)

Tworzywa sztuczne

.  .  .

Zadrukowywane tworzyw sztucznych w technologii nano jest proste, efektywne i daje świetne rezultaty z punktu widzenia tak jakości wydruku jak i cech zadrukowanych elementów.
Technologi nanodruku bez problemu zadrukowuje większość dostępnych na rynku tworzyw sztucznych. Wydruki są płaskie, idealnie gładkie i w większości przypadków mają świetną, lepszą niż uzyskiwaną w innych technologiach druku kolorystykę.
Wydruki na tworzywach są idealnie elastyczne. Zadrukowane tworzywo bez problemów możemy ciąć, giąć, szlifować krawędzie, termoformować. Gotowe wydruki możemy także ciąć laserem.
Gotowe wydruki możemy zabezpieczać poprzez zalaminowanie laminatami stałymi i płynnymi, lakierowanie lakierami akrylowymi, poliuretanowymi oraz lakierami UV. Wydruki możemy dodatkowo zadrukować farbą lub lakierem sitodrukowym.
Typowe produkty:
-> elementy grafiki reklamowej (szyldy, tablice informacyjne, kasetony itp.) wykonywane
dostępnych dla rynku reklamowego materiałów takich jak spienione PCV, plexi, HIPS,
poliwęglany, ABS i inne
-> elementy grafiki reklamowej, opakowań i części do produkcji przemysłowej poddawane
gięciu, tłoczeniu, termoformowaniu
-> gotowe produkty z tworzyw sztucznych

Metale

.  .  .

Technologia nanodruku pozwala na zadrukowanie każdego rodzaju metalu lub materiału metalizowanego. Użytkownik otrzymuje gadką, supercienką powierzchnię barwnika, która pozwala na gięcie, tłoczenie, formowanie zadrukowanego materiału. Atrament wypełnia strukturę materiału i pozwala na zadrukowywanie elementów, które nie są gładkie.
Metalowe podłoże nie musi być poza oczyszczeniem i odtłuszczeniem w żaden dodatkowy sposób przygotowywane przed drukiem.
Druk można zabezpieczyć poprzez zalakierowanie.
W przypadku druku na anodowanym aluminium NANOO może zaoferować także alternatywną technologię. Atrament nano-pigmentowy po modyfikacji uzyskuje zdolność silnej migracji i wnikania w porowatą strukturę anodowanego aluminium. Tak wykonany wydruk można zabezpieczyć poprzez poddanie go procesowi elektrolitycznego uszczelniania. Uzyskujemy wtedy powierzchnię całkowicie niewrażliwą na zarysowania, odporną na wodę, chemię (także kwasy i zasady) i bardzo odporną na ścieranie.
Typowe produkty:
-> druki reklamowe – szyldy, tablice informacyjne i inne elementy do identyfikacji wizualnej wykonywane na blachach
stalowych, aluminiowych surowych bądź lakierowanych, laminatach (np. Dibond), anodowanych blachach aluminiowych
-> tabliczki znamionowe, panele kontrolne i inne elementy maszyn – wykonywane z anodowanego aluminium
-> elementy architektury i wyposażenia wnętrz – tabliczki informacyjne, elementy dekoracyjne (obrazy na metalu),
metalowe elementy ścienne, podłogowe, sufitowe, wystrój i wyposażenie wind itp.
-> opakowania blaszane – puszki, wiaderka, pojemniki
-> monety, medale, żetony
-> elementy biżuterii

Drewno, materiały drewnopodobne, materiały do produkcji mebli

.  .  .

Plotery NANOO pozwalają na wykonywanie wysokojakościowych druków na surowym drewnie, sklejkach, laminatach a także na płytach wiórowych i innych materiałach do produkcji mebli.
Uzyskujemy idealnie płaskie wydruki charakteryzujące się doskonałą kolorystyką. Zadrukowany materiał można obrabiać, frezować, szlifować krawędzie. Wydruki można zabezpieczać przez lakierowanie lub laminację.
Typowe produkty:
-> elementy meblowe (blaty, fronty itp.)
-> panele ścienne i podłogowe
-> drzwi, parapety i inne elementy wyposażenia wnętrz
-> opakowania drewniane
-> grafia reklamowa na drewnie, sklejce, laminatach